باز کردن عکس مطالب

فردا اربعین شهیدان عاشورای خونین؛ بهشت زهرا سبز می شود

تجمع مردم ساعت 9 صبح جمعه برمزار شهیدان سبز

شبکه جنبش راه سبز(جرس): سبزها در چهارمین روز دهه فجر سبز، جمعه ۱۶ بهمن، مصادف با اربعین حسینی و چهلم شهادت مظلومانه تعدادی از هموطنانمان در عاشورای خونین در بهشت زهرا تجمع می کنند.


برای بزرگداشت این روز و به یاد شهدای عاشورایی جنبش سبز در سومین طرح همصدایی، از ایرانیان معترض به کشتار هموطنانمان از مردم دعوت شده است که رأس ساعت ۹ بامداد روز جمعه ۱۶ بهمن در بهشت زهرای تهران و مزار شهدای جنبش سبز حضور یابند و با قرائت فاتحه و اهدای گل و حضور خود موجبات شادی بیشتر ارواح شهدایمان و تسلی خاطر بازماندگان را فراهم آورند.


ندای سبز در هم صدایی با مردم ایران از همگان دعوت کرده است تا با حضور بر مزار شهید سید علی موسوی ، خواهرزاده مهندس میرحسین موسوی، واقع در ردیف ۳۸ قطعه ۹ و مزار شهدای خرداد و عاشورای ۱۳۸۸ در قطعات ۲۵۷ و ۳۰۲ بهشت زهرای تهران محل مناسبی برای حضور سبزها و عرض تسلیت به رهبر جنبش و خانواده دیگر شهدای عاشورایی جنبش سبز است.


در سایت ندای سبز آمده است که این طرح نیز همچون دیگر طرح‌های هم‌صدایی، آرام و قانونی است و بی‌هزینه برگزار شدن آن مستلزم همراهی و همکاری کلیه شرکت‌کنندگان است. نفس حضور پرشمار حامیان جنبش سبز بر مزار این شهدا ما را به مقصود رهنون می‌شود و نیازی به سر دادن شعار و هر گونه عمل اعتراضی دیگر که موجب برانگیخته شدن حساسیت حاکمان ناعادل و قانون‌گریز می‌شود نیست.


ندای سبز تاکید کرده است: برای پیشگیری از ممانعت انتظامات بهشت زهرا از ورود سبزها به بهشت زهرا هم مناسب است از حمل نشانه‌های سبز در ماشین و پوشش خود پیش از ورود به بهشت زهرا و رسیدن به قطعه ۹ خودداری کنید. با توجه به مصادف بودن چهلم شهدای عاشورای تهران با اربعین حسینی و با عنایت به تلاش مخالفان جنبش سبز در بی‌توجه نشان دادن سبزها به عرف مذهبی از کلیه شرکت‌کنندگان در این برنامه خواهشمندیم همچون سبزهای مذهبی در پوشش و رفتار خود آداب و شئونات و عرف مناسب ایام عزاداری حضرت اباعبدالله را رعایت کنند.


در این نوشته بر پوشیدن رنگ سیاه، استفاده از شال و دستبند سبز و تهیه و توزیع حلوا، خرما و دیگر نذری‌های آراسته با رنگ سبز و سیاه برای برگزاری باشکوه‌تر و زیباتر این طرح توصیه شده است.


از سوی دیگر در دیگر شهرها هم حضور حامیان جنبش سبز بر مزار شهدای جنبش سبز یا شهدای انقلاب اسلامی آن شهر در همین روز و ساعت (۹ صبح اربعین حسینی) مایه همبستگی بیشتر سبزهای شهر و شادی روح شهدای جنبش خواهد بود. در برنامه‌های عزاداری سالار شهیدان(ع) در طول روز و شب اربعین در سطح کشور نیز می‌توان با قرائت فاتحه و توزیع نذورات سبزها یاد شهدای جنبش سبز را گرامی داشت.

9 نظرات:

 1. سلام
  اول شم هورا
  خاکستر جان خوندمت
  ممنون از اطلاع رسانیت
  راستی جوابت را در وب رضا دادم
  سبز باشی

  پاسخحذف
 2. سلام دوست سبزم
  خوبی؟
  از دست این عمو فیلتری
  چون خیلی ما رو دوست داره زود به زود میاد سراغمون
  ولی نمیدونه ما تا اخر ایستادهایم و میدون رو خالی نیمکنیم

  پاسخحذف
 3. لینکت با افتخار اصلاح شد
  سبز باشی

  پاسخحذف
 4. دست مریزاد
  خوشم میاد از آدمهای خستگی ناپذیر
  پیروز و سربلند باشی

  پاسخحذف
 5. سلام دوست عزیز و سبزم

  اطلاع رسانی شد بهمراه آدرس جدید شما و وبلاگ دانشجوی سبز

  ظاهرا مهرورزی دولت فوران کرده است
  البته در ایام سبز دهه ، همین انتظار هم میرفت

  ممنون از اطلاع رسانی ات....من هم اعلام میکنم

  پاسخحذف
 6. سلام
  مممنون از اطلاع رسانی شما
  امروزم چهلم خواهر زاده مهندس موسوی برگزار شد
  از اینکه عقب نشینی نمیکنی ممنونم
  یا علی

  پاسخحذف
 7. سلام دوست عزیز من فیلتر شدم تو لینکام ثبتت کردم

  خواهش می کنم ادرس جدید من رو اصلاح کنید
  با سپاس از همکاری صمصمانه شما
  طلوع سبز 88
  www.3tolouesabze88.blogsky.com

  پاسخحذف
 8. سلام به تو مبارز
  واقعا با دیدن فعالیتهای شما دوستان در فضای مجازی ما هم انرژی میگیریم تا کوتاه نیاییم و ذره ای از حقمون رو نادیده نگیریم
  سبز باشید

  پاسخحذف
 9. سلام
  خدا یاور و پشت و پناه شماست
  ممنون از پیامتان
  لینک شما اصلاح شد
  موفق و سربلند باشید

  پاسخحذف

counter hit make