باز کردن عکس مطالب

درگیری نیروهای امنیتی با مردم در “بام تهران” بدنبال دعوت فیس بوکی

جرس: جمعی از جوانان در تهران که روز گذشته «بام تهران» را برای "پرواز فانوس ها آرزوها" انتخاب کرده بودند، با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها مواجه شده و پس از درگیری این نیروها با جوانان و شلیک تیرهای هوایی، دهها تن از این جوانان بازاداشت شده و از سرنوشت آنان هیچ خبری در دست نیست.

 به دنبال فراخوان گروهی از جوانان در فضای مجازی مبنی بر تجمع بالای ولنجک،  «بام تهران» ، از عصر روز گذشته صدها نیروی امنیتی، پلیس و لباس شخصی در تمام مسیرهای منتهی به این مکان مستقر شده و پس بازرسی شهروندان در حین عبور مرور، با گروهی از این شهروندان درگیر شده و اقدام به ضرب و شتم و بازداشت دهها تن از این تجمع کنندگان کرده اند.
به گزارش رسیده به جرس،  صدها تن از نیروهای گارد ویژه نیز به همراه خودروهای ویژه در مقابل پارکینگ "بام تهران" مستقر شده و به ضرب و شتم عابرین پیاده پرداخته اند.
این گزارش در ادامه افزوده است که پس از ممانعت این نیروها از ورود مردم به "بام تهران"، این شهروندان در پیاده روها مستقر شده و تجمعات پراکنده ای در این مناطق شکل دادند که بلافاصه با هجوم گسترده نیروهای بسیجی و انتظامی مواجه شده و تجمع کنندگان به داخل کوچه ها و مناطق اطراف رانده شده که پس از شلیک تیرهای هوایی دهها تن از شهروندان بازداشت شده اند.یک شاهد عینی که به همراه کودکان خود برای جشن پرواز فانوس ها به بام تهران رفته بود، با تایید حضور پرتعداد نیروهای بسیجی و انتظامی از ضرب و شتم تعدادی از شهروندان توسط نیروهای لباس شخصی خبر داد.

چندی پیش آب بازی تعدادی از جوانان در شهرهای مختلف با واکنش شدید نیروهای امنیتی و انتظامی رو به رو شد. مسوولان دولتی دلیل این امر را دخالت و برنامه ریزی "نیروهای خارجی" و "زیر پا گذاشتن قوانین شرعی" با اختلاط پسران و دختران در این تجمعات عنوان کرده اند.در این تجمعات تاکنون صدها تن در تهران و شهرستان ها از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی حکومت ایران بازداشت شده اند و حتی در میان بازداشت شدگان نوجوانان نیز مشاهده شده اند.

counter hit make