باز کردن عکس مطالب

بازرسي بدني دختران دانشجو در دانشگاه علم و فرهنگ

کمیته گزارشگران حقوق بشر در گزارشی بیان کرده است  در پی اجرایی شدن طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه های کشور، دانشگاه علم و فرهنگ اقدام به جدایی سازی درهای ورودی دختران و پسران این دانشگاه نمود.هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، دانشجویان با پرده ای برزنتی مواجه شدند که در مقابل در ورودی دختران نصب شده است. به گونه ای که مامورین حراست پشت این پرده مستقر شده و دانشجویان دختر را وادار می نمایند که از این قسمت عبور کنند تا به بررسی پوشش، آرایش آنان بپردازند.

بنا به گزارش های رسیده، روز اول بازگشایی دانشگاه ها حراست دانشگاه علم و فرهنگ طی اقدامی بی سابقه برخی از دانشجویان دختر را مورد بازرسی بدنی قرار داده است. مامورین حراست به بررسی کارت دانشجویی همه دانشجویان دختر پرداخته و به دانشجویانی که کارت خود را به همراه نداشتند، اجازه ورود به دانشگاه را نمی دادند. عده ای دیگر از دانشجویان را نیز مجبور می نمودند که کارت های شناسایی دیگر خود از قبیل شناسنامه یا گواهی نامه رانندگی را ارائه کنند. حراست در برابر اعتراض دانشجویان به بهانه صدور «بخش نامه» عملکرد خود را توجیه کرده است.


همچنین حراست این دانشگاه به منظور فشار بیشتر دانشجویان بر تعداد ماموران زن خود افزوده است.گفتنی است که این گونه برخوردهای توهین آمیز به ویژه در قبال پوشش دانشجویان پیش از این نیز در دانشگاه علم و فرهنگ در گذشته به وجود داشته اما در حال حاضر با بالا گرفتن بحث تفكيك جنسيتي اين دانشگاه دست به اقدام جديدي زده است.


counter hit make